4 rady, jak vybrat půjčku, se kterou se nespálíte

Téměř každý si během života sjedná alespoň jednu půjčku. Její nesprávný výběr však může vést i k velkým problémům. Právě proto byste se měli mít na pozoru a být při výběru opravdu pečliví. Stačí, když se budete řídit těmito 4 radami a máte vyhráno.

1.     Vyberte si druh půjčky

Na úplném začátku byste si měli ujasnit, jaký druh půjčky pro vás bude nejvhodnější. Obecně se úvěry dělí na dva základní druhy, a to bankovní a nebankovní. S bankovní půjčkou můžete dosáhnout na vyšší částky, ale za to je vyžadována vyšší bonita. Samotné vyřízení půjčky u tuzemských bank trvá v řádu dnů. Pro ty z vás, kteří nedisponují nejlepší bonitou nebo potřebují peníze ihned, bude lepší nebankovní půjčka.

2.     Porovnejte nabídky na trhu

Trh je aktuálně doslova přeplněný nabídkami půjček, které se snaží klienty nalákat na „výhodné“ podmínky. Ne vždy se jim ale dá věřit, a proto není od věci pokusit se jednotlivé nabídky porovnat.
S tím vám mohou pomoci srovnávače půjček, které dokážou během chvilky porovnat stovky nabídek. Z nich vám nakonec vyberou ty nejvýhodnější, ze kterých můžete vybírat.

3.     Ověřte si, kolik vás bude půjčka stát

Po sjednání půjčky budete muset platit nejen samotné splátky, ale i úroky a nutné náklady spojené s půjčkou. Při porovnávání půjček byste neměli sázet pouze na výši úroků. V ceně půjčky totiž hraje velkou roli i RPSN (roční procentní sazba nákladů). Ta totiž může představovat klidně i tisíce procent, kvůli čemuž se vám půjčka pořádně prodraží.

4.     Posviťte si na poskytovatele úvěru

V neposlední řadě byste se měli zaměřit i na poskytovatele úvěru, u kterého si chcete půjčku sjednat. Ne každý poskytovatel se s vámi podělí o to, jaká je jeho historie. Tu si můžete prověřit sami na internetu nebo se poptat mezi svými známými, zda s ním nemají již nějaké zkušenosti.

Hledáte férovou půjčku? Vsaďte na CreditOn

Jestli hledáte opravdu férovou půjčku, můžeme vám doporučit rychlou půjčku od nebankovní společnosti CreditOn. Ta se řadí mezi spolehlivé a ověřené poskytovatele nebankovních úvěrů, kterému se podařilo získat důvěry více než 16 000 spokojených klientů.

Půjčit si u něj můžete částku až 20 000 Kč, a to bez poplatku za sjednání nebo vedení úvěru. Stejně tak můžete bezplatně předčasně půjčku splatit. Celou žádost je možné vyřídit zcela online, aniž byste se museli setkat s obchodním zástupcem společnosti nebo navštívit jednu z poboček. Potvrzení a odeslání peněz trvá zpravidla několik desítek minut.

Proč se vyplatí sjednat si půjčku u CreditOn?

  • jednoduché sjednání online,
  • peníze na účtu do pár minut,
  • žádné poplatky za sjednání ani vedení,
  • bez doložení příjmu,
  • možnost bezplatného předčasného splacení.